Ze względu na pandemię COVID-19 przychodnie i wielospecjalistyczne placówki w Polsce mają problem z udzielaniem świadczeń medycznych swoim pacjentom. Minister Zdrowia oraz Główny Inspektorat Sanitarny wydały rozporządzenie, które jednoznacznie wskazuje na ograniczenie lub zawieszenie działalności placówek ochrony zdrowia. Jeżeli Państwa przychodnia nie pracuje aktualnie tak, jak miało to miejsce zawsze sprawdź, jakie możliwości niosą ze sobą teleporady
Jeśli w Państwa placówce lekarze przyjmują pacjentów tylko w wyjątkowych przypadkach, a inni pacjenci są konsultowani przez telefon obsługiwany przez telefon rejestracji, lepszym rozwiązaniem będzie możliwość telekonsultacji przez Internet. Zwykła infolinia rejestracji nie wystarcza. Teleporady online udostępnione dla pacjentów, którzy są aktualnie w domach i obawiają się o swoje zdrowie, są tej sytuacji doskonałym rozwiązaniem dla Państwa przychodni. Jednocześnie może być konsultowanych wielu specjalistów przez lekarzy online.
Tego typu usługa zapewni stabilność finansową Twojej placówce oraz jak również pozwoli wystawić eReceptę i e-Zwolnienie dla pacjenta.
W znaczącej części placówek ochrony zdrowia pacjenci oczekują na połączenie z rejestracją przez kilkanaście minut. Czasem dochodzi nawet do wielu godzin połączeń, zanim uda im się porozmawiać ze specjalistą. Lekarze online konsultujący za pomocą portalu halodoctor.pl nie przciążają linii, co więcej można się z nimi połączyć również poprzez wideorozmowę i na czacie. Podczas epidemii ważne jest zachowanie wysokiego stopnia bezpieczeństwa zarówno dla lekarzy jak i pacjentów. Teleporady umożliwiają konsultowanie się pomiędzy pacjentami i lekarzami, bez konieczności wychodzenia z domu oraz oczekiwania w kolejkach w placówce – zarówno w przypadku porady jak i wystawienia eRecepty.
W niektórych przychodniach praktykowane jest zamawianie eRecept przez pacjenta za pomocą e-maila. To działanie nieodpowiedzialne, ze względu na bezpieczeństwo danych medycznych pacjentów. Lekarze online na platformie haloDoctor mogą bez ograniczeń wystawiać eRecepty dla pacjentów, których konsultują. Dostępne szablony do eRecept ułatwią pracę specjalistom posiadającym konto w oprogramowaniu do Elektronicznej Dokumentacji Medycznej Medfile® EDM. Dzięki połączeniu z systemem wrażliwe dane są zabezpieczone w odpowiedni sposób, za pomocą szyfrowania. Ponadto lekarze konsultujący pacjentów ze wsparciem oprogramowania, podczas teleporad, mogą dodatkowo weryfikować czy dane podane przez pacjenta są prawdziwe. Droga mailowa nie pozwala na weryfikację danych. .
Intuicyjna i łatwa w obsłudze platforma haloDoctor zaczęła funkcjonować w sieci z końcem marca. Dzięki niej placówki i gabinety mogą prowadzić wizyty zdalne:
Do prowadzenia zdalnych porad medycznych na platformie wykorzystywane są nowoczesne narzędzia – wideokonsultacje, czat i teleporady.
Prace nad efektywnym funkcjonowaniem platformy dla lekarzy i pacjentów trwały przez kilka miesięcy we współpracy ze specjalistami medycyny. Aktualnie e-Wizyty realizuje ponad 200 specjalistów z 40 różnych dziedzin.
Aktualna trudna sytuacja pandemii COViD-19 nie pozwala wielu pacjentom udać się do swoich specjalistów w gabinetach stacjonarnych. Lekarze online są najbezpieczniejszym i odpowiednim rozwiązaniem jakie mogą teraz zastosować placówki medyczne w trosce o swoich pacjentów. Ciągłość pracy lekarzy będzie się teraz opierać na teleporadach i stałym kontakcie online. Ważne zatem jest, aby platforma do konsultacji zdalnych działała sprawnie i była łatwa w obsłudze zarówno dla specjalistów jak i dla pacjentów.
Bezpieczeństwo pacjentów oraz personelu medycznego przyspieszyło wprowadzenie telemedycyny w szerokim zakresie do polskiego systemu ochrony zdrowia: " Rozpoczęcie działań platform telemedycznych zwiastuje nową epokę w usługach medycznych oraz w sferze relacji pacjenta z lekarzem. Zmieni się bardzo wiele. W tej chwili nawet trudno wskazać, czy choćby opisać wszystkie efekty wprowadzenia telemedycyny na polski rynek" – twierdzi Rafał Piszczek, CEO Medfile.pl. Nowe rozwiązania zapewniają bezpieczeństwo.
Narodowy Fundusz Zdrowia w: Komunikacie z dnia 15-03-2020r. do świadczeniodawców POZ w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 zaleca ograniczenie osobistych kontaktów z pacjentem. W komunikacie czytamy również, że udzielanie teleporad jest możliwe przez pielęgniarki POZ i położne POZ.
Platforma haloDoctor pozwala pozwala pacjentom na szybką rejestrację do wybranego specjalisty. Wystarczy, że lekarze i inni specjaliści z Państwa placówki wprowadzą grafiki swoich konsultacji online, które od razu będą widoczne dla pacjentów. Lekarze mogą także otrzymać dokumentację medyczną pacjentów wcześniej aby zapoznać się z aktualnym stanem zdrowia pacjenta. Przy wsparciu Medfile® EDM specjaliści w Państwa placówce mogą prowadzić Elektroniczną Dokumentację Medyczną w trakcie e-Wizyt.
Specjaliści medycyny cenią sobie możliwość kontaktu z pacjentami i możliwość ciągłości pracy pomimo aktualnych utrudnień. Lekarze online w gabinetach to możliwość utrzymania rentowności placówki medycznej oraz stała opieka nad osobami chorymi przewlekle jak i porady dla pacjentów, z przypadkami nagłych zachorowań, nie wymagającymi hospitalizacji.
Po ustabilizowaniu się sytuacji związanej z koronawirusem gabinety medyczne będą szczególnie obciążone przez pacjentów. Telemedycyna pozwoli rozładować kolejki w gabinetach stacjonarnych, a nowe technologie, umożliwią komfortowe korzystanie ze świadczeń medycznych w domu, kiedy sytuacja nie będzie wymagała udania się do gabinetu.
Zapraszamy do skorzystania z możliwości platformy haloDoctor w Państwa placówce medycznej już dziś i prowadzenia teleporad!
Przeczytaj także: portal rybnik.com.pl pisze o haloDoctor
Lekarze online i teleporady w placówkach medycznych umożliwiają pacjentom skonsultowanie się z lekarzem za pośrednictwem platformy telemedycznej. Pacjenci mogą umówić się na wizytę online, przekazać informacje o swoich objawach i komunikować się z lekarzem poprzez wideorozmowy lub czat.
Przede wszystkim wygoda. Pacjenci mogą otrzymać poradę medyczną, e-Recepty, E-Skierowania i e-Zwolnienia i wsparcie zdrowotne na odległość.
Mimo wysokiej popularności nie ma takiej możliwości. Wiele przypadków wymaga diagnozowania bezpośredniego, a tego komputer za lekarza nie zrobi.